شخصیت شناسی در فروش چیست؟

افراد زیادی در زمینه روانشناسی فروش، تحقیقات زیادی انجام داده اند اما شخصیت شناسی یک موضوع جدید در روانشناسی فروش است فرض کنید شما بتوانید قبل از اینکه مشتری خودش به شما بگوید که چه نیاز دارد شما از سیستم ذهنی این فرد آگاهی داشته باشید.

بدانید که چه دغدغه هایی دارد چگونه فکر میکند چه مواردی برایش اهمیت دارداز چه مواردی بدش میاید چگونه اطلاعات  را دریافت میکند و میتواند در عرض چند ماه فاصله زیادی با رقبایتان ایجاد کنیداگر به خودتان نگاه کنید شما نیز یک روال ثابت در تصمیم گیری هایتان دارید.شاید حتی به آن دقت نکرده باشید اما واقعیت این است که همه مثل شما فکر نمیکنندمثلا بعضی موقع ها هست که میبینید یک نفر زیاد صحبت میکند یا فرد دیگری نسبت به قانون خیلی حساس است، تمام اینها از ویژگی های شخصیتی فرد نشات میگیرد و اساس شخصیت شناسی در فروش هم بر این استکه ما با آنالیز مشتریان بتوانیم سریع ترین و بهترین نتیجه ممکن را از مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن بگیریم.

اگر فکر کنید که همه آدمها یک شخصیت یکسان دارند و همه طرز نگاه ها یکی است شما قطعا در فروش با شکست روبه رو خواهید شد.

جالب اینجاست که بدانید همه افراد با یک تیپ شخصیتی به دنیا می آیند و این تیپ شخصیتی تقریبا تا پایان عمر ثابت است.

 یک فروشنده حرفه ای  باید حین برخورد با مشتری و افراد مختلف بتواند شناخت نسبی ، نسبت به غالب شخصیتی آنها  داشته باشد تا تمام دغدغه ها و نیاز های فرد مورد نظر را با توجه به شغل او برای خودش تشریح کند و محصولات یا خدمات خود را بنا بر این نیازسنجی ارائه نماید.

لازم به ذکر است بر اساس تحقیقات بعمل آمده روی حیوانات مختلف هر کدام از آنها ویژگی هایی از شخصیت انسان را در خود دارند که بصورت غریزی و ناخودآگاه بکار میبرند. حال اینکه این ویژگی ها از انسانها به حیوانات رسیده یا از حیوانات در انسان متبلور شده است خود بحث دیگری است.

شایان ذکر است اینکه ما بتوانیم این ویژگی ها را در گروه های مختلف جانداران با هم تطبیق دهیم تا در ذهن خود راحت تر دسته بندی کنیم هنر است.

هنر ایجاد تعامل بین نشانه های ظاهری و رفتاری افراد با الهام از طبیعت و حیوانات را همه میتوانند بعد از آموزش فرا بگیرند.

ما در این کارگاه به بررسی ویژگی های شخصیتی حیوانات و تطبیق رفتارشان در انسان ها خواهیم پرداخت که با استفاده از آن میتوانید با شناخت نسبی از حیوانات شخصیت مشتری خود را به راحتی تشخیص دهید و از همکاران خود در این زمینه پیشی بگیرید.

مبلغ سرمایه گذاری شما : ۳۰۰ هزار تومان

مکان : ییلاقات مشهد – ( مکان دقیق جلسه بعد از ثبت نام برای شما ارسال خواهد شد )

زمان : ۱۲ مرداد ماه – ساعت : ۱۰ الی ۱۸

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *