در فروش بیمه نه شنیدن یکی از واقعیت های این حرفه است که بسیاری از افراد به این دلیل این شغل را کنار میگذارند و در بعضی افراد هم باعث تضعیف روحیه آنان میشود.

در این مقاله چند نمونه از راه های مقابله به هنگام نه شنیدن را توضیح خواهیم داد.

۱در وهله اول به یاد داشته باشید که قبل از شما هم افرادی بوده اند که از سوی مشتری رد شده اند ولی به این مشکل غلبه کرده اند و اکنون جزوی از فروشندگان برتر بیمه هستند.

شما نیز هنگامی که تجربه ی بیشتری در این راه کسب کنید و به عقب نگاه کنید به خود میبالید و حس غرور خواهید کرد که در مبارزه با رد شدن پیروز شده اید.

۲رد شدن برای شما موفقیت به ارمغان خواهد آوردفروش بیمه کار ساده ای نیست و همیشه امکان شنیدن جواب رد وجود دارد اما این امکان را به شما میدهد تا خود را برای پیروزی های بعد آماده کنید.

۳رد شدن از سوی مشتری به شما اعتماد به نفس خواهد داد. رد شدن سدّی بین شما و فروش نیست ، بلکه می تواند مانعی برای افرادی که شکیبا ، جدی و باهوش نیستند باشد . پس به این منظور تلاش کنید تا استعداد های خود را در زمینه فروش نشان دهید.

۴رد شدن به معنای توهین به شما نیست  شما به عنوان یک فروشنده در حال فروش بیمه هستید و رد شدن را هیچ موقع شخصی تلقی نکنید. هنگام نه شنیدن مشتری پیشنهاد شما را رد میکند نه خود شما را ! مشتری به عنوان یک غریبه نباید روی احساسات شما تاثیر بگذارد همیشه لبخند بزنید و به دنبال مشتری بعدی خود بروید.

۵رد شدن سبب میشود که مهارت های شما حرفه ای تر و هوشیارانه تر شود . شما با نه شنیدن خود را به چالش میکشید و هرچه بیشتر وارد چالش شوید بیشتر پیشرفت میکنید. در صورتی که از تجربه های خود برای عبور از این مانع استفاده کنید مهارت خود را بالاتر میبرید و این کار برایتان لذت بخش خواهد بود.

1 دیدگاه. خروج و جدید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *