همه ما می دانیم که عادت ها می توانند به موفقیت شما در زندگی کمک کنند یا آسیب برسانند.

عادت های بد می توانند رشد کنند و به یک شیوه زندگی تبدیل شوند که شما را از چیزهایی که می خواهید انجام دهید دور می کند و عادت های خوب می تواند به شما کمک کند که یک زندگی پر از موفقیت داشته باشید.

اگر شما به کسی که موفق است نگاه کنید، می بینید که هر روز در حال انجام کارهایی هستند که به آنها کمک می کند بزرگترین اهدافشان را انجام دهند. این بدان معنا نیست که آنها کامل هستند؛ زیرا هیچ فرد کاملی وجود ندارد، اما با وجود چیزهایی که در زندگی آنها کامل نیست، آنها همچنان به حرکت هایی می پردازند که تاثیر مثبتی دارد و آن را با عادت های روزانه خود آغاز می کنند.

اگرچه ما می توانیم همه عادت های موفقیت آمیز را مطالعه کنیم، اما اگر این دانش را اجرا نکنیم، بی معنی است. بنابراین، در اینجا پنج عادت روزانه از عادت های افراد بسیار موفق وجود دارد که شما می توانید آن ها را برای ایجاد زندگی که واقعا می خواهید انجام دهید.

  • افراد موفق برنامه روزانه خود را از شب قبل آماده میکنند.

هنگامی که برنامه ای ندارید، آسان است که از مسیر خود خارج شوید. بدون برنامه ریزی روز شما به این صورت خواهد بود که  بیدار می شوید و نمی دانید که چه کاری می خواهید انجام دهید. افراد موفق شب ها زمان کمی را صرف مشخص کردن اهداف روزانه خود میکنند سپس آنها از خواب بیدار می شوند و شروع به انجام دادن کارهای لیست خود می کنند

 

زندگی همیشه بر پایه ی برنامه ریزی کار نمی کند، اما با یک برنامه، شما می توانید وقت خود را بدون از دست دادن لحظه ای مدیریت کنید.

 

  • افراد موفق کتاب می خوانند تا از آن ها الهام بگیرند.

مطالعه کردن یک عنصر ضروری برای موفق شدن است. کتاب ها حاوی اطلاعات و دانش ارزنده ای هستند. ایلان ماسک (Elon Musk بنیان گذار PayPal) روزانه ۴ ساعت کتاب میخواند و اکنون ببینید چه آدم موفقی است.

 

لزوما طول مشخصی برای زمان کتاب خواندن شما نیست، اما عادت داشته باشید روزانه کتاب بخوانید و دانش خود را گسترش دهید این کار به شما در سفر به موفقیت کمک خواهد کرد.

 

  • افراد موفق، سلامت خود را یک اولویت می دانند.

آنچه که شما می خورید و اینکه چقدر ورزش می کنید در هر بعد از زندگی شما تاثیر می گذارد. افراد موفق، از زمان تمرین خود برای  برنامه ریزی استفاده می کنند. آنها غذاهایی را انتخاب میکنند که به آنها انرژی لازم را برای انجام هر کاری که در لیست روزانه خود دارند را می دهد.

 

پس چه چیزی برای شام دارید؟ آیا ورزش کردن در فهرست کارهای شما قرار دارد؟ عاقلانه انتخاب کنید.

 

  • افراد موفق به خاطر کارهایی که دیگران انجام میدهند پریشان نمی شوند.

راه های رسیدن به موفقیت دیگران می تواند الهام بخش باشد؛ شما می توانید خیلی چیزها در مورد اشتباهات آن ها ، پیروزی هایشان، آنچه انجام داده اند و چه چیزی را انجام نداده اند یاد بگیرید. اما اگر شروع به مقایسه پیشرفت  آنها با خود کنید، به جای استفاده از داستانهای آن ها به عنوان عنصری الهام بخش،  ممکن است  احساس حسادت، استرس و بی ارزش بودن داشته باشید.

 

افراد موفق می دانند که مسیر هرکسی  منحصر به فرد است و نمی توان با آن را یکدیگر مقایسه کرد. بنابراین در تله ی مقایسه گیر نکنید – روی مسیر خود متمرکز شوید.

 

  • افراد موفق هر روز خود را طوری سپری میکنند گویی که روز آخر آن هاست.

زندگی پر از دغدغه و هرج و مرج است بنابراین شما تمایل دارید تا به آینده تمرکز کنید. همه ی ما به این صورت هستیم و همیشه نگران آینده هستیم. اما همانقدر که برنامه ریزی برای آینده مهم است زندگی کردن در حال نیز اهمیت دارد.

زندگی کوتاه است و هیچ تضمینی برای زمان به پایان رسیدن آن وجود ندارد . مردم موفق هر روز زندگی می کنند طوری که امروز آخرین رو زندگیشان است و از هر لحظه بیشترین استفاده را می کنند  و بنابراین شما هم باید از لحظه لحظه ی زندگی خود لذت ببرید.

 

هنگامی که شما به یک هدف بزرگ نگاه می کنید، عادی است که از عظمت آنچه که در تلاش برای انجام آن هستید نا امید شوید  و بترسید اگر روزی بیدار شوید و مصمم باشید تا آن را صرف عادت های خوب کنید، به خودتان فرصت و شانس بیشتری برای موفقیت می دهید. بنابراین از این پنج عادت به عنوان نقطه ی شروع ساختن هر نوع زندگی موفقیت آمیزی استفاده کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *